Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Studentka sinologii UJ reprezentantką Polski na międzynarodowej konferencji naukowej Yenching Global Symposium

Studentka sinologii UJ reprezentantką Polski na międzynarodowej konferencji naukowej Yenching Global Symposium

Marzena Korzec, studentka II roku sinologii UJ, w dniach 12-15 kwietnia miała zaszczyt jako reprezentantka Polski uczestniczyć w międzynarodowej konferencji naukowej Yenching Global Symposium organizowanej na Uniwersytecie Pekińskim, poświęconej roli Chin we współczesnym świecie.

Spośród 4000 nadesłanych aplikacji wybrano 80 delegatów z całego świata, młodych ludzi odznaczających się pasją i zaangażowaniem w badania dotyczące Chin, którzy następnie spotkali się na Uniwersytecie Pekińskim, aby zanurzyć się w rozważaniach i dyskusji o zmianach zachodzących w dzisiejszym świecie.

Chiny zajmują w nim dzisiaj szczególne miejsce w kontekście inicjatywy One Belt One Road (Nowy Jedwabny Szlak), która otwiera nową kartę w historii współpracy Chin z resztą świata poprzez reaktywację starożytnego Jedwabnego Szlaku. Inicjatywa ta stwarza szczególne możliwości współpracy w nadchodzącym nowym świecie, także dla Polski będącej członkiem formatu "16+1" (forum współpracy krajów Europy Środkowo Wschodniej i Chin zainicjowane w Warszawie w 2012r).

Strona organizatora: yenchingsymposium.org

Zobacz galerię zdjęć