Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Studentka sinologii UJ zajęła trzecie miejsce w Szanghajskim Konkursie Wokalistów Chang feng bei

Studentka sinologii UJ zajęła trzecie miejsce w Szanghajskim Konkursie Wokalistów Chang feng bei

Barbara Binek, studentka IV roku sinologii UJ zdobyła trzecie miejsce w finale  dwunastego konkursu Chang feng bei zorganizowanym 12 listopada 2017 r. w Szanghaju.

Spośród ponad trzech tysięcy nadesłanych aplikacji i osiemdziesięciu uczestników półfinału, do finału dostało się dwunastu uczestników, w tym trzech obcokrajowców. Była to najwyższa liczba aplikujących w historii konkursu. Prawie każdy z uczestników był w profesjonalny sposób związany z muzyką i większość zaprezentowała utwory o charakterze operowym. Barbara Binek wystąpiła natomiast z piosenką z gatunku muzyki popularnej autorstwa wokalistki Joanny Wang pt. You nide kuaile.

Chang feng bei to konkurs organizowany co roku w ramach Artystycznego Festiwalu Suzhou. Oprócz głównej atrakcji, którą stanowi koncert finalistów, w ramach festiwalu przez miesiąc organizowane są także różnego rodzaju inne wydarzenia artystyczne W tym roku przyciągnął przed ekrany ok. dwieście tysięcy widzów. Tegoroczną myślą przewodnią były „Piosenki płynące z oceanu i spełnianie marzeń”.

Występ naszej studentki można obejrzeć od 56:33 pod linkiem: http://live.sina.com.cn/zt/l/v/sh/ty20030188

Zobacz galerię zdjęć