Wykłady studenckie

Wykłady studenckie 26 lutego w Cafe Szafe, na zaproszenie Koła Naukowego Sinologów UJ gościnny wykład wygłosił pan Marcin Janik – geograf i miłośnik gór. Opowieść o niezwykłej wyprawie ze wschodniego wybrzeża Chin aż po zachodnie krańce Xinjiangu, zilustrował licznymi zdjęciami: od zabytków Pekinu i Xi'anu, przez malownicze krajobrazy Hua Shan, Tybetu i Tian Shan, aż po meczety Kaszgaru. Słuchacze otrzymali ponadto niepowtarzalną szansę na zapoznanie się z realiami podróży po Państwie Środka czy to autokarem, czy to pociągiem. Wykład pana Janika okraszony licznymi anegdotami ze spotkań z lokalną ludnością, pokazał, nawet największym sceptykom, że warto znaleźć trochę czasu i wybrać się do Chin.