Seminarium sinologiczne „Jagiellońskie okno na Chiny" 2017

Rok po otwarciu Tajwańskiego Centrum Zbiorów Sinologicznych Wydział Filologiczny Instytutu Orientalistyki zaprasza do wzięcia udziału w Seminarium Sinologicznym: Jagiellońskie okno na Chiny, które odbędzie się w dniach 18-19 maja 2017 r. To międzypokoleniowe spotkanie europejskich sinologów. Tegoroczne Seminarium Sinologiczne koncentruje się na literaturze. W programie:

1) Seria wykładów: Tang poetry between past and present, between China and the West, prof. Olgi Lomovej (Institute of East Asian Studies, Faculty of Arts, Charles University in Prague).

2) Gościnne wykłady prof. Tseng Shu-Hsien (National Central Library, Taiwan), prof. Yim Chi Hung (Chinese University of Hong Kong) oraz dr Cordula Gumbrecht (The Berlin State Library, East Asia Department, China Division).

3) Panele młodych sinologów: Studenci z kilku europejskich ośrodków sinologicznych przedstawią zagadnienia swoich prac dyplomowych (BA, MA, PhD), dzieląc się pasją do cywilizacji chińskiej i warsztatem pracy z tekstem w badania filologicznych nad literaturą, językiem, kulturą i społeczeństwem.

Akademicka debata w ramach Seminarium Sinologicznego uzupełniona będzie towarzyszącymi warsztatami studenckimi organizowanymi przez Koło Naukowe Sinologów UJ w dniach 20-21 maja.

Seminarium towarzyszy wystawa książek poświęconych dawnej literaturze chińskiej. Wystawę można oglądać w holu głównym Biblioteki Jagiellońskiej (wejście od ul. Oleandry 3) w godzinach otwarcia Biblioteki. Wystawa czynna: 18-26 maja 2017 r.

Plakat konferencji Jagiellońskie okno na Chiny 2017Agenda konferencji część 1Agenda konferencji część 2